SHRNUTÍ INFORMACÍ Z LEDNOVÉ VALNÉ HROMADY

19. ledna proběhla řádná Valná hromada CZQHA.

Valná hromada (dále jen VH) se tentokrát konala na východním okraji Prahy, v restauraci U Císaře v Mirošovicích.

Potěšila nás relativně vysoká účast, když se osobně dostavilo 19 členů CZQHA. Vezmeme-li v úvahu, že aktivních členů je v průměru okolo pětašedesáti, je to vlastně skoro třetina aktivní členské základny.

Celý zápis z VH si můžete přečíst ZDE.

Nejzásadnější informací z VH je asi to, že od letošního roku nebudou připuštěni na start Mistrovství Evropy pod záštitou FEQHA a na mistrovství ČR, které se bude koat v rámci PQA, žádní jezdci, kteří nemají aktivní členství v CZQHA. Stejně tak musí mít aktivní členství i majitelé koní, kteří se na těchto šampionátech budou předvádět.

V loňském roce bylo toto ujednáno s FEQHA a na VH to bylo jednomyslně odsouhlaseno. Jde o to, že CZQHA musí hradit členský příspěvek do FEQHA, aby zde mohli čeští závodníci bojovat o mistrovské tituly. V loňském roce předcházely finálovým jízdám značné dramatické komplikace, které byly vyřešeny součinností přítomných závodníků. Takto to již v letošním roce řešit nepůjde.

Ti, kdo budou chtít startovat na ME pod FEQHA, se budou muset prokázat aktivní členskou kartou CZQHA již při podání přihlášky. FEQHA následně při uzávěrce pošle list přihlášených z Čech, který CZQHA zkontroluje a bude show management informovat, zda jsou závodníci a majitelé koní aktovními členy či nikoliv.

Na VH bylo dále odsouhlaseno, že osobní účast na AQHA Convention bude ze strany prezídia zajištěna v příštím roce, aby se tím naplnilo ujednání ze smlouvy mezi AQHA a CZQHA.

Prezídium představilo plán akcí na rok 2023.

  • Festival hřebců amerických plemen, který se bude konat 18.3.2023
  • PQA Czech International APHA, AQHA, ApHC Championship, který se bude konat 27. – 30.7.2023
  • Semináře "Co chce vidět rozhodčí"
  • AQHA approved show v letních měsících na Moravě

V plánu je také finanční podpora různých akcí a aktivit.

Například ve Finsku se mohutně rozmáhá podpora tzv. Hobby Horse, kdy děti soutěží na konících vyrobených z klacku. Byť by se to mohlo zdát úsměvné, jedná se o velice významnou podporu juniorských aktivit, kdy se dá dobře propagovat i westernové odvětví jezdectví. Dráža Košvancová představila svou aktivitu v této oblasti, kdy se již druhou sezónu aktivně věnuje rozvoji tohoto sportu. Na VH bylo odsouhlaseno, že CZQHA podpoří některý ze závodů pod taktovkou D. Košvacnové a společně se tak pokusí zařadit westernové disciplíny do tohoto sportu pro děti. Ukázka proběhne i v rámci Festivalu hřebců, kde se očekává velká návštěvnost diváků.

Valná hromada proběhla v přátelském duchu, jsme rádi, že vážilo cestu více z vás a již teď se těšíme na shledání na nadcházejících akcích.

Vaše CZQHA

 

VH CZQHA 2023VH CZQHA 2023

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení