SCHŮZE FEQHA 2017

V neděli 6.8.2017 se v německém Kreuthu u příležitosti mistrovství Evropy QH konala také schůze Federace evropských QH asociací, jejímž jsme členem.

Za CZQHA nás reprezentovala Martina Malinová.

Od zvolení nového prezídia to bylo poprvé, co jsme se této výroční schůze účastnili. Dostalo se nám velmi vřelého přijetí. Prezident FEQHA vyzdvihl naši aktivitu na FB a pochválil webové stránky, což nás velmi potěšilo. Bylo velmi příjemné osobně poznat všechny představitele spřátelených QH asociací z celé Evropy.

Velkým a hlavně milým překvapením byla osobní účast vedoucí mezinárodního oddělení AQHA, jíž je od letošního jara slečna Anna Morrison. Díky jejím aktivitám dochází v AQHA k nemalým reformám v oblasti mezinárodních vztahů. Anna se například momentálně velmi snaží o zlepšení poštovního doručování, což je v posledních měsících obrovským problémem. Dále přislíbila plánované zjednodušení online systému, který by se měl brzy stát přátelštějším pro jeho uživatele.

Zásadní informací pro nás bylo i to, že v příštích letech bude zřejmě AQHA finančně podporovat tzv. Education System, pod nějž budou nově spadat kromě Horsemanship kempů i kurzy s americkými trenéry, veterináři, chovateli či horsemany! Do teď totiž AQHA finančně plně dotovala pouze Horsemanship kempy (seminář se studenty amerických koňských akademií).

Za nás doufáme, že se Anně Morrison povede mnohem víc, než bylo na schůzi zmíněno :-)

Dalším bodem FEQHA schůze bylo shrnutí letošního právě se konajícího šampionátu QH v Kreuthu. Po loňském a předloňském odlivu soutěžících z důvodu infekční anémie, letos FEQHA zaznamenala prudký nárůst startů. Velmi nás mrzí, že Českou Republiku reprezentují pouze 2 startovní dvojice. Kterým však tímto děkujeme a o jejich úspěších budeme na webu a FB samozřejmě informovat.

Podle prezidenta FEQHA Dr. Andrew Csaba Drena se plánuje do budoucna zpřísnění antidopingových pravidel. Byla ustanovena komise, která se touto problematikou bude samostatně zaobírat.

Závěrem se diskutovalo o tom, kde se bude konat nadcházející FEQHA Summit. Kdo ví, možná jednou zavítá i do ČR :-)

 

FEQHA meetingFEQHA meeting

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení