PODĚKOVÁNÍ A SHRNUTÍ BRQS 2017

Po čtvrté v řadě se letos na konci září konala AQHA Bohemian Rhapsody Quarter Show. I přes původní nepříjemnost se změnou termínu zaznamenali organizátoři rekordní účast, když napočítali přes padesát koní a 235 startů!

Oproti loňskému roku se tedy počet startů v jednotlivých AQHA a CZQHA třídách zvýšil o 64. Realizační tým by tímto chtěl poděkovat všem závodníkům za jejich chuť soutěžit.

Halter ClassesHalter Classes

 

Vysoká účast byla také oproti minulým ročníkům ve všech dobytkářských disciplínách. Stejně jako loni proběhlo Mistrovství Rakouska v Cuttingu a Working Cow Horse, ale hlavně se BRQS spojila se Silverstone Western Cupem, který si při AQHA show odjel svoje první finále, přičemž diváci mohli nad rámec výše zmíněných AQHA startů vidět dalších 80 startů v dobytkářských disciplínách. Od pátka do neděle se tedy celkem "odbavilo" 315 startů!

Cutting Ranch Cutting

 

Ranch Sorting Ranch Sorting

 

Stejně jako v loňském roce byl nejobsazenější disciplínou Reining. Ve čtyřech třídách startovalo 46 soutěžních dvojic, tedy o patnáct více, než v loňském roce. Poděkování patří Jirák Quarter Horses za masivní podporu této fantastické disciplíny, o jejíž oblíbenosti svědčí i nabité tribuny Galloway Farmy.

ReiningReining

 

Nesmíme zapomenout vyzdvihnout i naše nejmenší soutěžící. Úžasné výkony byly k vidění v Trailech i Showmanshipu. Je úžasné, že se třída "PIDILIDI" takto ujala, neboť podpora mládeže je pro CZQHA prioritou.

PidilidiPidilidi

 

Letošní BRQS rozhodcoval James Gerdes Hansen z Dánska. Jeho neutuchající dobrá nálada byla obdivuhodná zejména v pozdních večerních hodinách, kdy se dojížděl Working Cow Horse. James v průběhu soutěží upozorňoval startující na chyby, které zaznamenával a radil jak se jim vyhnout, přičemž rozdíly byly následně patrné třídu od třídy. Oproti americkým rozhodčím byl možná malinko přísnější, protože se dobře orientuje v úrovni evropské QH scény. Udělovaná skóre tudíž nebyla nejvyšší, nicméně velmi spravdlivá :-)

JudgeJudge

 

Asociace CZQHA se podílela jako každý rok na nákladech, které se týkají pana rozhodčího a opět se postarala o krásné skleněné trofeje a navíc dodala čtyři zimní deky pro vítěze nejobsazenějších tříd!

Trfejová dekaTrfejová deka

 

V neposlední řadě je potřeba poděkovat celému realizačnímu týmu, bez kterého by nic z výše uvedeného nebylo možné uskutečnit. Za skvělé zázemí patří dík Vaškovi Vacíkovi a Galloway Farmě a za perfektní organizaci show kanceláře Daniele Bartošové. Nebylo by spokojeného rozhodčího bez pravé ruky "Ring Stewardky" Jitky Kynclové. Díky technické četě ve složení Jiří Steinbach, David Podhora a Lukáš David vše běželo podle plánu, což je vždy nedocenitelné. O fantastické ozvučení, které dodalo příjemný podkres celé show se starali manželé Sýkorovi. Nad celow show, její přípravou a hladkým průběhem společně bděly Lucie Ledecká s Martinou Malinovou.

BRQS realizační týmBRQS realizační tým

 

Celý realizační tým se na vás již teď těší v příštím roce ve stejném termínu na stejném místě :-)

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení