PODĚKOVÁNÍ A SHRNUTÍ AQHA SHOW BOHEMIAN RHAPSODY 2016

Letošní třetí říjnový víkend již tradičně patřil v pořadí třetímu ročníku AQHA Bohemian Rhapsody Quarter Show. A tradičně se vše odehrávalo na Galloway Farmě v Roupově u Plzně.

Největší dík patří samozřejmě všem zúčastněným jezdcům a koním. I v letošním roce nezaháleli a přijeli závodit v hojném počtu. Celkem organizátoři evidovali 171 startů v šestapadesáti třídách. Nejvíce obsazenou třídou byl pro letošní ročník Reining, kde bylo k vidění ve třech kategoriích celkem 31 startů! Dále bychom rádi vyzdvihli naše nejmenší soutěžící. Celkem bylo vypsáno 5 tříd pro nejmenší, pro něž se ujmul pracovní název PIDILIDI :-) Do budoucna bychom tyto třídy rádi více uvedli do povědomí širší veřejnosti, aby byly více obsazované. Naši nejmenší závodníci nemají většinou mnoho příležitostí, tak bychom tuto skutečnost rádi pomohli napravit.

Třída PIDILIDI Třída PIDILIDI
 

Hvězdou celé show byl jednoznačně pan rozhodčí Allen Mitchels. Jeho vstřícnost a ochota nebrala konce. Několikrát během celé show se před startem jednotlivých disciplín ujistil, že jezdci znají pravidla a mají správnou výstroj. Toto ocenili nejen soutěžící poměrně nové, nicméně hojně obsazené disciplíny Ranch Riding, ale i zkušenější jezdci dobytkářských disciplín Team Penning a Ranch Sorting. Jako bývalý prezident NRHA ocenil obsazenost jednotlivých tříd v Reiningu a zároveň stoupající úroveň jednotlivých výkonů. Nejvyšší skóre se tak vyšplhalo na krásných 73,5!

Allen MitchelsAllen Mitchels

Lukáš Jirák s JQH Elite Whiz, score 73,5 Jitka Jandová s Metamoorphosis, score 71

 

Celkově byl pan rozhodčí potěšen úrovní startujících soutěžních dvojic. Vzhledem k tomu, že tuto AQHA show posuzoval prvně před dvěma lety, mohl zodpovědně srovnávat. Několikrát všechny ujistil, že často posuzuje i mnohem menší show, nežli je tato. Ze startovních listin je zřejmé, že se velké oblibě těší disciplíny typu Showmanship a Horsemanship, což je velice pozitivní, neboť z těchto se rekrutují další sportovní jezdci. I anglické disciplíny byly obsazenější než v loňském roce.

Western Horsemanship Trail Hunter Under Saddle

Black Great Little Step - Grand Champion Stallions

 

Neděle opět patřila dobytkářským disciplínám. Vzhledem k paralelně probíhající NCHA show na nedaleké Farmě 203 bylo letos méně startů v královské disciplíně Cutting, nicméně všechny ostatní třídy byly obsazeny normálně a diváci tak nepřišli o zajímavou podívanou. V tzv. "pennerských" disciplínách organizátoři naopak zaznamenali nárůst, takže milí "dobytkáři" jen tak dál! V rámci dobytkářských tříd, konkrétně Cutting a Working Cow Horse, bylo navázáno na úspěšnou spolupráci s rakouskou AQHA, přičemž jsme letos opět spoluorganizovali rakouský šampionát při AQHA Bohemian Rhapsody Quarter Show. Vítězům gratulujeme!

Cutting Working Cow Horse Ranch Sorting

Tomáš Bárta - Working Cow Horse Champion RakouskaTomáš Bárta - Working Cow Horse Champion Rakouska

 

Jako každý rok se o náklady na letenky rozhodčího postarala CZQHA. Kvalitní rozhodčí = kvalitní show a to je pro nás vždy na prvním místě! Letos také byly díky CZQHA zařazeny do cen pro vítěze čtyř nejobsazenějších tříd kvalitní zimní deky a především se naše asociace postarala o krásné skleněné trofeje pro vítěze všech soutěžních tříd!

Ceny a trofejeCeny a trofeje

Ceny a trofeje Trofeje

 

Na závěr bychom rádi poděkovali celému realizačnímu týmu Bohemian Rhapsody Quarter Show!

Realizační tým BRQSRealizační tým BRQS

 

Kompletní fotogalerii z AQHA Bohemian Rhapsody Quarter Show naleznete na webu Silverstone Ranče, dalšího ze sponzorů
http://www.silverstone-ranch.eu/galerie/aqha-bohemian-rhapsody-quarter-show-2016-167/

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení