OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ MVDR. MADALYN WARD

k otištěnému článku v lednovém čísle časopisu Horseman s názvem „Madalyn Ward – Chcete své koně zabít? Postavte jim balík sena do výběhu.“

Poté, co redakce časopisu Horseman otiskla článek, který se tváří jako překlad vědeckého výzkumu MVDr. Madalyn Ward, jsme paní doktorku kontaktovali a zaslali jí překlad tohoto článku s žádostí o její vyjádření vzhledem k tomu, jaká diskuze se na toto téma strhla na internetu a Facebooku.

Tato paní doktorka je velice uznávanou kapacitou v oblasti „Holistic Horse“ a je velice rozhořčena tím, že bylo její jméno zneužito v souvislosti s tímto článkem, který nabádá k omezenému zkrmování sena a k tomu, aby si kupující nekupovali koně z chovů, kde se krmí seno Ad Libitum. Doslova říká, že to není nic, co by kdy napsala ani nic, v co by věřila.

Doslovný překlad jejího vyjádření zní:
Zmíněný článek v časopise Horseman s názvem: „Madalyn Ward – Chcete své koně zabít? Postavte jim balík sena do výběhu“ není ničím, co bych kdy napsala nebo v co bych věřila. Jsem pro krmení dostatku sena, zvláště pak pomocí zpomalovacích sítí, což dovoluje koni mít před sebou neustále seno po celý den a noc.

Opět bychom rádi zdůraznili, že nechceme podněcovat diskuze na téma množství zkrmovaného sena. Jedná se nám pouze o to, abychom zjednali nápravu pro paní doktorku Ward, jejíž jméno bylo takto zneužito a někdo se za ně pouze schoval, aby mohl prezentovat své názory. Je to z našeho pohledu neprofesionální a neetické. Kopii originálu vyjádření MVDr. Ward přikládáme níže a pevně věříme, že po této zkušenosti nebudeme muset již podobné případy řešit.

Vyjádření MVDr. WardVyjádření MVDr. Ward

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení