KURZ S AMERICKÝM TRENÉREM PŘEDČIL NAŠE OČEKÁVÁNÍ

Po dvouleté odmlce se konal pod hlavičkou CZQHA opět kurz s americkým trenérem. Tentokrát jsme přivítali Brada Jewetta z Texasu!

Pro letošní rok jsme pozvali několikanásobného světového šampiona Brada Jewetta. Brad Jewett trénuje koně více než 25 let. Jeho doménou jsou disciplíny horsemanship, trail, western pleasure, western riding, equitation, showmanship a reining.

Kurz se konal v příjemném prostředí Ola ranče v Litohošti u Pelhřimova. Brad po příjezdu na ranč oplýval nadšením a řekl, že se cítí jako doma. V takto pozitivním duchu se nesl celý víkend.

Kurzovaly jenom dámy a Brad jim nedal nic zadarmo :-) V sedle seděly celý den, končilo se až po sedmé večer, kdy se dámy odebíraly prý rovnou "na kutě".

Jedna z účastnic nám to shrnula takto: "Prd.. nás bolela, stehna hrůza, my vyřízený, Brad čilej". Za asociaci jsme si nemohli lepší reakci ani přát!

Brad vysvětloval věci z pohledu rozhodčího, hovořilo se o všem, co se dělá na závodech. Řešil se Pleasure, Horsemanship, Western Riding, Trail, Showmanship i anglické disciplíny.

Např. v Trailu se jednotlivé části pilovaly tak dlouho, dokud se nepovedly všem na sto procent.

Zároveň však Brad dokázal pomoci i trenérsky. Někomu s přeskoky, jinému s opíráním koně do udidla, dalšímu s prací na kavaletách. Zkrátka se to dámám líbilo a již teď se řeší, že by se Brad do Čech mohl brzy vrátit.

SMS, která nám přišla bezprostředně po kurzu hovoří za vše: KURZ BYL UZASNY! ZATIM NEJLEPSI, NA KTEREM JSEM KDY BYLA.

Bez vás dámy, které jste se odvážily, by kurz ani nebyl!

Takže velké díky všem zúčastněným, Olince a Jardovi Kadlecovým za fantastické zázemí, Jitce Kynclové za perfektní překlad po celé tři dny a zejména Bradovi Jewettovi za jeho profesionální a trpělivý přístup!

 

Brad JewettBrad Jewett

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení