AQHA CONVENTION 2024

Byli jsme přítomni pro vás a za vás. V březnu na AQHA Convention v Las Vegas.

Cílem naší cesty do Las Vegas Na letošní Convention bylo zejména posílení kontaktů s ostatními asociacemi a hlavně s pořádající American Quarter Horse Association. CZQHA reprezentovala její nová prezidentka Jitka Kynclová, za což jí velice děkujeme

Na Convention se schází představitelé vedení AQHA, různé výbory, trenéři, rozhodčí atd., aby diskutovali důležité otázky s ohledem na plemeno American Quarter Horse.
Na FB CZQHA můžete najít několik video výstupů.

Na programu byl např. Equine Workshop, který nabídl čtyři témata: výživa koní, pojištění koní, permity pro zmrazená embrya a American Horse Council.
Dále následovala schůzka pro profesionální horsemany, která se tentokrát především věnovala problému vyhoření, zachování zdravé rovnováhy mezi prací a soukromým životem a prevenci sebevražd.

V dalších dnech zasedaly různé výbory, např. "Stud and Registration Committee", který se zaobírá otázkami chovu a registrace. Letos měl tento výbor na programu kolem 30 bodů k diskusi, včetně digitálních certifikátů.

Zajímavé bylo dále vystoupení AQHYA Execuitive Committee, tedy mládežnické organizace AQHA. Na Convention hovořilo několik zástupců vedení AQHYA a musíme říct, že svou řečnickou úrovní a profesionálním vystupováním si nezadali s dospělými. Bylo vidět, že berou svou úlohu velmi vážně a že je pro ně tento sport, asociace a Quarter Horse srdeční záležitostí.

Největším zážitkem letošního Convention byla bezesporu účast na Valné Hromadě, kde se sešlo neuvěřitelných 850 lidí. Atmosféra, doplněná velkými obrazovkami, podmanivou hudbou a krásnými videozáznamy, vyvolávala husí kůži. Tohle je ten moment, kdy si člověk opravdu uvědomí, co to je, být "AQHA Proud..."

AQHA je největší organizací na světě s ohledem na počet koní a členů a ta síla, ta pýcha, ta historie více než 60 let je tady úplně zhmotněná. Na této valné hromady promluvili AQHYA prezidentka, AQHA prezident Kenneth Banks, CFO a CEO a mnoho dalších. Finanční ředitel zdůraznil, že 73 % každého přijatého dolaru jde zpět do služeb pro členy AQHA. Dále byli představeni ti, kteří byli přijati do Síně slávy. Dalším bodem programu byla jednání celkem 12 výborů, které diskutovaly různá témata (například výbory pro témata: judges, shows, international, stud and registration, public policy atd.)

Výstupy z letošního Convention vám budeme prezentovat postupně především na FB CZQHA.

 

Convention 2024Convention 2024

Convention 2024Convention 2024

Convention 2024Convention 2024

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení