AQHA CONVENTION 2018

Dne 1. března 2018 se konala v americkém městě Jacksonville, ve státě Florida, dlouho očekávaná konference AQHA. Tentokrát musela i CZQHA vyslat svého zástupce, jelikož jedenkrát za dva roky je účast delegátů každé oficiální mezinárodní pobočky dle smlouvy povinná.

Do Jacksonville vyslala letos CZQHA svojí prezidentku Lucii Ledeckou, jako tzv. mezinárodního zvoleného direktora. Jak konference probíhala a jaké z ní plynou pro CZQHA závěry vám přiblíží svými slovy Lucie Ledecká:

Na letošní konferenci AQHA na Floridě jsem byla vyslaná jako oficiální zástupce naší CZQHA a byla to pro mě nejen velká čest, ale i premiéra.

Cesta letadlem s několika přestupy byla sice náročná, ale výsledek stál za to! Město Jacksonville ve státě Florida je nejrozlehlejším městem v USA s relativně nízkou hustotou osídlení a leží na pobřeží Atlantického oceánu. Samotná konference se konala v luxusním Hyatt Regency Hotelu ve čtvrti Riverside, na samotném břehu ramene řeky ústící právě do Atlantického oceánu.

Program konference byl nabitý od začátku do samotného konce. Přednášky a workshopy začínali již v 8hod ráno a končilo se kolem 19hod večer, přičemž mnohokrát jsem si s kolegy a členy AQHA dávala sraz již v 7hod ráno na snídani, abychom stihli probrat důležitá témata dne.

AQHA Convention 2018 Nabitý program AQHA Convention

 

Než přejdu k meritu věci, musím vám sdělit několik osobních zážitků: Američané jsou národem velmi pozitivním, velmi vstřícným a řídí se heslem, že nic není problém a vše lze vyřešit. S takovým postojem pak pracovali a vystupovali i všichni oficiální členové a pracovníci AQHA, kteří pro samotnou asociaci dýchají, je jejich životem, denním chlebem a cítí se být poctěni, že mohou být AQHA nápomocni v jejím poslání.

V tomto duchu probíhali veškeré dialogy a prezentace zúčastněných a musím přiznat, že jejich nadšení pomáhat plemeni Quarter Horse a pomáhat členům AQHA, bez kterých by neměli práci, je významné a vzácné. Přála bych si, abychom i my všichni tady sdíleli jednou to samé nadšení.

Proto závěrem celé konference bylo přirozené, že jsem dostala povolení k fotce se samotným prezidentem AQHA panem Ralphem Seekinsem a jeho ženou.

Lucie Ledecká s prezidentem AQHA Ralphem Seekinsem a jeho ženouLucie Ledecká s prezidentem AQHA Ralphem Seekinsem a jeho ženou

 

Důležitá jednání probíhala paralelně a nebylo v mých silách účasnit se všech, kterých bych si přála. Nicméně celému Mezinárodnímu oddělení bylo na konferenci věnováno 2,5 dne a hned v pátek 2. března bylo všem oficiálním pobočkám AQHA uděleno ocenění za dlouholetou spolupráci a aktivitu. Uděloval se Certifikát a medaile za každých započatých 10 let spolupráce.

Certifikát za dlouhodobou spolupráciCertifikát za dlouhodobou spolupráci

 

CZQHA je oficiální pobočkou již 17 let, takže jsem v pátek večer z rukou ředitelky Mezinárodního oddělení AQHA Dr. Anny Morisson převzala Certifikát a v sobotu medailon přímo z rukou 1. víceprezidenta AQHA Craiga Huffhinese. Myslím, že ocenění patří nám všem, kteří jsme se za těch 17 let zasadili o skvělou prezentaci CZQHA a o podporu chovu amerického plemene Quarter Horse.

Lucie Ledecká a Craig HuffhinesLucie Ledecká a Craig Huffhines

 

Podstatným bodem celé konference je fakt, že celá organizace AQHA podstupuje velkou restrukturalizaci, a to ve všech směrech: rozdělení a činnost jednotlivých oddělení (Mezinárodní oddělení dostalo nový kabát min. rok a šlape jako hodinky), nové webové rozhraní a rozšíření on-line přístupu členům i jednotlivým pobočkám (probíhá již delší dobu testování se zpětnou vazbou přímo na IT specialisty AQHA), úprava a zdokonalování pravidel soutěží, zefektivnění ekonomických nákladů asociace s cílem větší podpory pro aktivní členy, spolupráce s evropskými laboratořemi v rámci genetického testování, začlenění mezinárodních soukromých areálů do ocenění dříve ryze amerických, podpora IT technologií v rámci spolupráce AQHA a mezinárodních poboček, personifikace AQHA v rámci členské základny, podpora vzdělávání členů závodních týmů a zejména podpora růstu mládežnických poboček v zahraničí v rámci již uznaných oficiálních mezinárodních poboček.

AQHA Convention 2018 AQHA Convention 2018

 

AQHA Convention 2018 AQHA Convention 2018

 

Anna Morrison a Sierra KaneAnna Morrison a Sierra Kane

 

Závěrem bych ráda zdůraznila, že AQHA je velmi proaktivní a vítá veškeré nápady pro zlepšení komunikace se svými členy. Všichni zaměstnanci AQHA na tom tvrdě pracují a jejich píle je znát. Byla jsem osobně velmi polichocena, kolik členů, ředitelů jednotlivých oddělení či delegátů z ostatních oficiálních poboček se hlásilo k naší CZQHA s dovětkem: jsem rádi, že vás tu máme!

Odjížděla jsem z konference s pocitem, že každý hlas se počítá, že AQHA záleží na tom, co se děje v České republice, potažmo v CZQHA, že chtějí znát naše nápady, problémy, ohlasy.

Děkuji vám všem, kteří jste členy AQHA i CZQHA, vám všem, kterým záleží na našich koních plemene Quarter Horse, vám všem, kteří vědí, za co stojí žít. Věřím, že nejen AQHA, ale i CZQHA vám bude tím nejlepším průvodcem k vysněnému cíli na hřbetě právě vašeho koně :-)

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení