MISTROVSTVÍ EVROPY 2020 - ZRUŠENO

Mistrovství Evropy 2020 pro koně AQH je zrušeno kvůli pandemii COVID – 19.

Rada FEQHA a Řídící výbor mistrovství Evropy pečlivě sledovali vývoj pandemie na evropském kontinentu, stejně jako nařízení vnitrostátních orgánů EU. Dlouho čekali v naději, že bude možné uspořádat tradiční mistrovství v německém Kreuthu v srpnu, ale opětovné otevření hranic v Evropě je pomalý a komplikovaný proces, který podle všeho bude trvat ještě několik měsíců.

Kromě toho stále existuje riziko, že se hranice znovu uzavřou, pokud se počet infikovaných pacientů zvýší.
Po dlouhých diskusích s Řídícím výborem a AQHA v USA, se rada FEQHA rozhodla pro letošní rok úplně zrušit mistrovství Evropy 2020.

Hlavními důvody rozhodnutí jsou tyto 3 aspekty:

1. Bezpečnost všech zúčastněných je nejvyšší prioritou a podle úřadů stále existuje riziko nákazy.

2. Několik evropských zemí již oznámilo, že jejich hranice budou i nadále uzavřeny do konce srpna 2020. To znamená, že by se někteří závodníci z členských států FEQHA nemohli účastnit. V tom případě by show nemohla nadále nést název Mistrovství Evropy.

3. Mnoho zemí - včetně Německa, je skeptických a stále nevědí, zda se událost takovéhoto rozsahu bude moci v srpnu vůbec konat. Pro organizátory proto v takovém případě není možné nést jakoukoliv finanční odpovědnost.

Je samozřejmé, že správní rada lituje, že musí ME zrušit. Nyní nám nezbývá, než se společně těšit na ME v roce 2021, kdy by se mělo vrátit v atraktivnější verzi.

 

FEQHA vyjádření ke zrušenému Mistrovství Evropy QHFEQHA vyjádření ke zrušenému Mistrovství Evropy QH